Valentinsdag 2021 Thorsager Forsamlingshus

Valentinsmenu Ud Af Huset 2021

Gør det nemt for dig selv!

Bestil valentinsmenuen ud af huset fra Restaurant Ombord og slip for indkøb, unødvendigt stress og en dum opvask.

Vi tilbyder en 3 retters vegetarmenu og en 3 rettes menu. Det er derfor muligt at få menuen fra os, selvom ikke alle spiser kød. Menuen er lavet i samarbejde med Restaurant MellemRum, Restaurant Komfur & Restaurant Ombord og den bestilles via Restaurant MellemRum hjemmeside.

I varmer selv maden – vi klarer resten af jeres valentins menu.
Maden leveres i flot éngangsemballage, så der skal intet leveres retur!

Her kan I se hvordan i anretter menuerne og downloade tilberedningsvejledningen.

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Bestil Valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]

Valentinsdags Menuerne 2021

Snacks

tilvalg 35,- pr. person

Papadums
Rodfrugtchips
Oliven marineret i krydderurter
Svampemajo

Valentinsmenuen ud af huset 2021

Rødbederimmet laks & store rejer i dild
serveret med fennikelsalat, saltede mandler & estragonvinaigrette

Steak af oksemørbrad
hertil bagte vinterrødder i persille, persillerodspuré, syltede tyttebær & pirrende rødsvinssauce
serveret med mos a la brændende kærlighed med grøn rasp

Blødende chokoladekage
med skovbærpuré, hengemte bær, grøn chokolade & vanilje creme fraiche

– inkl. Friskbagt brød med kryddermayo, smør med havsalt & hummus a la MellemRum

Pris pr. pers.
kr. 375,-

[acx_slideshow name=”Alm Valentin”]

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Bestil Valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]

Vegetarmenu Valentinsmenuen 2021

Lynsyltede bolsjebeder som carpaccio
serveret med avokadocreme, syltede bøgehatte & estragonvinaigrette

Hasselbagte pastinakker med timian
hertil bagte vinterrødder i persille, persillerodspuré, syltede tyttebær & sauce lavet på peberfrugter
serveret med grøntsags-lobescoves med grøn rasp

Blødende chokoladekage
med skovbærpuré, hengemte bær, grøn chokolade & vanilje creme fraiche

– inkl. Friskbagt brød med kryddermayo, smør med havsalt & hummus a la MellemRum

Pris pr. pers.
kr. 375,-

[acx_slideshow name=”Valentine vegetar”]

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Bestil Valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]

Det er desværre ikke muligt at ændre i menuerne.

Blomster til valentinsmenuen!

Blomsterværket Pindstrup blomster laver disse flotte blomster man kan tage med når man afhenter maden.

[acx_slideshow name=”Blomster”]

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Bestil Valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]

Vine til valentinsmenuen!

Vi har i samarbejde med vores vinleverandør, fundet nogle lækre vine der kan købes til menuen.

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Se vinene til valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]

Afhentning

Afhentning er delt op i 30 minutters interval mellem kl. 10.00 og 14.00. For at vi bedst muligt kan hjælpe hinanden med at holde afstand og overholde de øvrige Corona restriktioner, opfordrer vi jer til at holde jer til det valgte tidsrum samt at I kommer så få som muligt. Vi sørger for afstandsmarkering og håndsprit I kan benytte jer af inden i træder ind.
Der vælges afhentningstidspunkt ved bestilling og betaling.

Afhentes på det valgte klokkeslet hos

Restaurant MellemRum
Fredens Torv 2
8000 Aarhus C

eller

Thorsager Forsamlingshus Aps
Thorsgade 27
8410 Rønde

Allergiinformation

Vores menuer indeholder understående allergener:

Allergener på Brød
Gluten
Æg
Sennep

Allergener på Snacks
Papadums: Spor af jordnødder
Æg
Sennep

Allergener på Valentins menu
Krebsdyr
Bløddyr
Fisk
Æg
Mælk
Sennep
Gluten

Allergener på Valentins vegetarmenu
Æg
Soja
Mælk
Nødder
Sennep

Valentinsmenuen kan vælges, hvis man har følgende allergi:
Jordnøddeallergi

Se præsentationen af Nytårsmenuen herunder!

Her kan I se vores lille teaser for menuen.

Vegetar menuen

Valentinsmenuen

[edgtf_button size=”” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” font_weight=”” text=”Bestil Valentinsmenuen fra Thorsager Forsamlingshus” link=”https://takeaway.flexybox.com/mellemrum/” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#199617″ hover_border_color=”#000000″]